Afgelopen week was het VDL Experience Center dé plek voor de preview van de Hannover Messe 2025. Voorzitter Peter Stolk gaf een keynote over het NL Pavillion namens de vier topsectoren: High Tech Systemen en Materialen, Chemistry, Energie en ICT. Tevens was er een inspirerende keynote van Hugh Adsett, Ambassadeur van Canada in Nederland, om de samenwerking met partnerland Canada meer inhoud te geven. De preview werd geopend door Hubertus von Monschaw, Global Director Trade Fair Hannover Messe, Deutsche Messe AG. Aanmelden voor het NL Pavillion kan nog tot en met 14 februari 2025.
Peter Stolk, voorzitter Holland High Tech:
Nederland is een goed voorbeeld van een innovatie-ecosysteem waar start-ups, scale-ups, MKB, grootbedrijf, kennisinstellingen én overheid samenwerken. Samen maken wij de (sleutel)technologieën en digitale systemen waar industrie en samenleving van afhankelijk zijn. Of het nu gaat om geïntegreerde chips en de machines die deze produceren, elektrolysers die waterstofproductie voor de industrie mogelijk maken, brandstofcellen en batterijen die gebruikt worden in duurzame mobiliteit, lichtgewicht composieten, digitale systemen waarop al deze technologie draait of quantumtechnologie die ons veilig gaat houden. Ons ecosysteem zorgt voor een duurzame, innovatieve industrie wereldwijd, nu en in de toekomst. We presenteren dit innovatie-ecosysteem tijdens de Hannover Messe.Tijdens de Hannover Messe presenteren we dit innovatieve ecosysteem aan Duitsland, partnerland Canada en aan de rest van de wereld.
Hugh Adsett, Ambassadeur van Canada in Nederland:
Hannover Messe is een perfect platform om Canadese innovaties te presenteren en om nieuwe samenwerking aan te gaan met uit de EU. Canadese exposanten zullen technologieën presenteren op het gebeid van kunstmatige intelligentie, fotonica, automatisering, schone technologie, waterstof en robotica.
Hubertus von Monschaw, Global Director Trade Fair Hannover Messe:
Van de digitalisering van complexe productieprocessen, het gebruik van waterstof om complete productiefaciliteiten te laten werken, tot de toepassing van AI om productieprocessen te optimaliseren, Hannover Messe presenteert een geintegreerd beeld van de technologische mogelijkheden voor de industrie van vandaag en morgen. De focus ligt hierbij op de interactie van robotica, kunstmatige intelligentie, aandrijftechnologieën, hernieuwbare energieën en waterstof.
HM2025
Nederland organiseert met vele partners het NL Paviljlion met als thema: Together for a smart and sustainable future. Dit jaar bundelen we de krachten en staan startups, scaleups en gevestigde MKB'ers samen op een NL Pavillion in hal 8. Hier komt het hele ecosysteem samen binnen 200 vierkante meter. Dit bevordert samenwerking, stimuleert innovatie en creëert spannende mogelijkheden voor cross-sectorale samenwerkingen. Tevens kan door het delen van dezelfde ruimte startups en MKB'ers van elkaar leren, ideeën uitwisselen en waardevolle connecties smeden.
Aanmelden
Meld je uiterlijk 14 februari aan voor deelname aan het NL Paviljoen op Hannover Messe 2025.
Organisatie
De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) en psps business abroad organiseren het NL Paviljoen in hal 8 in opdracht van het ministerie van Economische Zaken. Partners zijn het ministerie van Buitenlandse Zaken, het postennet in Duitsland, Topsectoren High Tech Systemen en Materialen, ICT, Chemie en Energie.
Bekijk hier foto's van de preview.
![](/_asset/_private/news/42/HM-Preview-6.jpg)
![](/_asset/_private/news/42/HM-Preview-2.jpg)
![](/_asset/_private/news/42/HM-Preview-9.jpg)
![](/_asset/_private/news/42/HM-Preview-3.jpg)
![](/_asset/_private/news/42/HM-Preview-4.jpg)
![](/_asset/_private/news/42/HM-Preview-5.jpg)
![](/_asset/_private/news/42/HM-Preview-7.jpg)
![](/_asset/_private/news/42/HM-Preview-12.jpg)