Het primaire doel van dit project is de ontwikkeling van een geïntegreerde terminal controller voor lasercommunicatie toepassingen op satellieten. Ontwikkelingen uit andere projecten komen samen in dit project om tot geïntegreerde en compacte avionica modules te komen. Naast de ontwikkeling van de geïntegreerde avionica zijn er R&D activiteiten voor innovatieve technologie voor de thermische huishouding, verbeterde bescherming tegen ruimtestraling in hogere aardbanen en verbeterde cyber security

De technologiedelen wordt door een Nederlands consortium ontwikkeld en zal Nederland een onafhankelijke positie in de ruimtevaartmarkt geven. In dit project is de in ontwikkeling zijnde Resolite-50 terminal van FSO Instruments – een Nederlandse OEM’er op gebied van lasersatcom – de use-case die als leidraad dient. Deze lasersatcom terminal is primair bedoeld om gegenereerde sensordata van een satelliet real-time te kunnen versturen naar een netwerk van optische communicatiesatellieten. Zo’n netwerk is continu beschikbaar om data te ontvangen en door te sturen naar aarde.

Deze technologie maakt het dus mogelijk om niet meer afhankelijk te zijn van traditionele grondstations waarbij er per dag een beperkt aantal contactmomenten zijn om gegenereerde data te kunnen versturen naar de eindgebruiker. De gebruiker kan met deze technologie dus continu en instantaan beschikken over de door de satelliet geobserveerde data. Tevens is de communicatie door middel van laser licht intrinsiek veiliger dan traditionele communicatie met radiogolven (RF) die eenvoudiger afgeluisterd kunnen worden.

De ontwikkelingen binnen dit project zijn grotendeels toepasbaar voor andere ruimtevaartcommunicatieterminals en -instrumenten voor bijvoorbeeld space science, space exploration of aardobservatie.